Cena produkcji filmu reklamowego – ile kosztuje film promocyjny?

Cena video reklamowego

Nie jest tajemnicą, że reklamy wideo w Internecie stały się popularnym i dochodowym sposobem promowania produktów i usług. Jednak wielu potencjalnych klientów często zastanawia się, ile kosztuje stworzenie takiej reklamy. Odpowiedź brzmi: to zależy! Koszty produkcji filmów wideo różnią się w zależności od długości filmu, rodzaju produkcji, tego, czy jest to animacja czy materiał z kamery, ile osób jest potrzebnych do produkcji, a nawet złożoności projektu.

Spot reklamowy widełki cena

Stawki mogą wahać się od kilkuset złotych za szybką sesję w niepełnym wymiarze godzin oraz kilku tysięcy złotych za gotowy film do internetu do kilkudziesięciu albo kilkuset tysięcy złotych za profesjonalne filmy do internetu lub telewizji, które wymagają bardzo dużych i złożonych umiejętności, nakładów na każdy etap produkcji i postprodukcji oraz więcej czasu.

Ile kosztuje sesja zdjęciowa lub film – czy to się opłaca?

Jeżeli myślisz o wyprodukowaniu filmu promocyjnego do Internetu, to z pewnością może to być inwestycja w Twój biznes. W zależności od tego, jaki rodzaj filmu chcesz wyprodukować i jakiej wartości produkcyjnej oczekujesz, koszty filmu promocyjnego znacznie się różnią. Jeżeli chodzi o personel potrzebny do nakręcenia filmu promocyjnego, to zazwyczaj potrzeba co najmniej kilku osób – które zajmią się filmowaniem – operatora, reżysera, asystentów oraz które pomogą w kierowaniu planem – kierowników planu, produkcji, producentów. Oczywiście bardziej doświadczone zespoły w bardziej skomplikowanych projektach mogą mieć w swoich szeregach kilkanaście a nawet kilkadziesiąt osób ze względu na ich specjalizację – oświetleniowców, dźwiękowców, scenografów, stylistów.

Ile zapłacić za video dla firmy

Koszt produkcji wysokiej jakości filmów wideo do internetu jest prawdopodobnie wyższy, niż się większości wydaje, ale jest bardzo opłacalny – tak wynika ze wszystkich najnowszych badań nad marketingiem internetowym. Nie bez powodu wszystkie największe marki stawiają na jakościowy content internetowy. Pewne jest to, że przy odpowiednim planowaniu i poszukiwaniach możesz uzyskać świetny film promocyjny dzięki odpowiednim specjalistom w przystępnej cenie. Rozważ wszystkie opcje, określ swój budżet i zacznij realizować swoje pomysły!